Musher klub Tlapky v tahu

Táhnem to spolu!

Musher klub Tlapky v tahu byl založen 1. ledna 2019 jakožto oddíl sportu psích spřežení Tělovýchovné jednoty Hostivice, z.s. Náš klub je zároveň řádným členem České asociace sleddog sportů (ČASS) a České unie sportu (ČUS). 

 

Jsme musher klub, který vznikl s myšlenkou podpořit rozvoj musherského sportu v České republice. Na prvním místě je pro nás podpora a motivace našich sportovců, lidí i psů, a také propagace mushingu mezi laickou veřejností. Našim týmům chceme vytvořit takové podmínky, aby mohly (mimo jiné) reprezentovat Českou republiku na prestižních musherských soutěžích.

Pravidelně pořádáme společné tréninky, klubové soustředění, vzdělávací besedy a exkurze, společný dobročinný dogtrek Tlapky na tahu a v neposlední řadě také musherský závod Tlapkros. V rámci musherského sportu se naši členové věnují zejména individuálním musherským disciplínám, a to především canicrossu (běh se psem), dále scooterjöringu (koloběžka s 1 či 2 psy), bikejöringu (kolo se psem) a skijöringu (běžky s 1 či 2 psy). Velice rádi pronikáme i do tajů klasického mushingu (tedy psího spřežení).

 

 

Jak to začalo?

Historie Musher klubu Tlapky v tahu, dříve projektu Tlapky v tahu, se píše od roku 2016, kdy sloužil jako jakýsi "cestovní blog" s typy na výlety se psem. Počátkem roku 2018 se k výletům přidaly i společné tréninky canicrossu party nadšenců z Kladenska a Prahy-západ. Cestovní blog se postupem času přeměnil na tréninkovou skupinu. Aby však zůstal alespoň částečně věrný svému původnímu zaměření, dal vzniknout dobročinnému dogtreku Tlapky na tahu.

Canicrossových nadšenců, a tedy i tréninků přibývalo. Zorganizovala se první canicrossová víkendovka, závodní kategorie canicrossu v rámci charitativní školní akce, první společné dogtreky a besedy... I přes náročnější chvíle projekt Tlapky v tahu jen vzkvétal, a proto se jeho zakladatelka Dominika neubránila myšlence posunout jej zase o kus dál. Tak se celý projekt Tlapky v tahu stal 1. 1. 2019 oficiálním musher klubem (oddílem sportu psích spřežení TJ Hostivice, z.s.), jehož hlavním zaměřením už není pouze canicross.

Zaujal vás náš klub a máte zájem stát se členem? Neváhejte nás kontaktovat.

 

 

 

Facebook

Instagram

YouTube

Nabídka

©2020  Musher klub Tlapky v tahu (oddíl TJ Hostivice, z.s., člen České asociace sleddog sportů a České unie sportu) | Užití veškerého obsahu je bez souhlasu zakázáno.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now