Dogbiatlon Cup 2017 Praha
top of page

Za námi je náš historicky první závod dogbiatlonu! Zúčasnili jsme se posledního závodu z celého Dogbiatlon cupu 2017, který se konal v Praze v oboře Hvězda. S Nesskou jsme byly přihlášené v kategorii SPRINT ženy, ve které startovalo celkem 62 závodnic. Vzhledem k pochmurnému počasí (celou dobu mrholilo a byla zima) byl start naší kategorie posunut o hodinu dopředu.

Trasa byla značena na louce před oborou, takže krásná rovinka. V kategorii SPRINT se běžel 3x okruh dlouhý 750 m a 2x se střílelo na střelnici. Za každý minutý terč se přičítalo 20 trestných vteřin. Náš bežecký čas byl 13.56.6 a k němu bylo přičteno 20 trestných vteřin za jeden minutý terč (z 10 střel), tento výsledek nás nakonec dostal na 36. místo z 62 závodnic v naší kategorii. Po odběhnutí všech kategorií následovalo vyhlášení dnešních výsledků a zároveň také vyhlášení celkových výsledků za celý Dogbiatlon cup 2017.

Závod jsme si s Ness moc užily, počasí nás vůbec neodradilo a moc se těšíme na další akci!