Rozhovor s: Štěpánem Polívkou

Bc. Štěpán Polívka, člen Musher klubu Tlapky v tahu od 6. ledna 2019.


- PSÍ PARŤÁCI -

1. Jaké máš pejsky a jak se jmenují?

S přítelkyní Ivankou máme 2 borderky - Aicy a Dangee.


2. Jak jsi se k práci se psem dostal?

Nikdy jsem nechtěl mít psa jen k tomu, aby byl doma zavřený. Jakmile jsem si pořídil Aicy, tak začalo vymýšlení všemožných aktivit se psy a pro psy.


3. Čím krmíš? Používáš nějaké speciální doplňky stravy?

Krmím granulemi Brit Care a o všechny doplňky se stará Ivanka :D.


4. Jaké všechny aktivity se psy děláš?

Teď jen canicross a agility.


5. Věnuješ jim nějakou speciální péči?

Holky mají díky Ivance, která dělá fyzioterapii psům, takový servis, že já už je maximálně můžu rozmazlovat v posteli :D.

- MUSHING -


1. Kdy jsi začal s mushingem a proč? Co tě motivovalo pokračovat?

S Aicy jsem běhal od jejího roku, ale nikdy neměla snahu běhat v tahu, takže běhala volně a já s ní. Ivanka si ji jednou půjčila na trénink Běhej se psem a k mému úžasu tam Aicy tahala celou dobu. Od té doby jsem začal přemýšlet a vyhledávat možné tréninky v okolí. Shodou náhod na cvičáku, kam jsem chodil s Dangee, mě oslovila lektorka Lucka, která mě odkázala na Tlapky v tahu. Po návratu ze cvičáku jsem okamžitě žhavil dráty a hledal tréninky. Aicy tou dobou byly 3 roky a to je pro mě začátek s mushingem.

Co mě dál motivovalo bylo hlavně to, jak Aicy tahání bavilo a jakou jiskru v oku při běhu měla. Teď teda už nějakou dobu Aicy s během stávkuje, ale pořád mám motivaci ji rozběhat, protože dokáže tahat krásně a nechci, aby si připadala odstrčená.


2. Kterým musherským disciplínám se ještě věnuješ, a kterým by ses věnovat chtěl a proč?

Canicross a scooter a to bohatě stačí :D.


3. Máš raději sportovní výkony s jedním či více psy a proč?

Vždy jsem závodil jen s jedním psem, takže nedokážu posoudit.


4. Kam chodíš trénovat a jak často? Raději sólo, nebo ve skupině?

Chodím trénovat hlavně na tréninky Týny (Kristýna Zábranská, člen výkonného výboru a trenér klubu MK TVT - pozn. red.) a to v okolí Slaného. Když trénuji sám, tak si vybírám Křivoklátské lesy, které mám poblíž domova.


5. Jak pečuješ o sebe v rámci sportovních výkonů – speciální strava, doplňky, fyzioterapie, speciální cvičební plán apod.?

Pořád mám problém s chodidly, takže je procvičuji a Ivanka tejpuje. Jinak speciální stravu nemám a jako doplněk používám hořčík. Tréninkový plán si snažím sestavovat před dlouhými závody (20 km+). Před první vlnou coronaviru jsem trénoval na maraton, ale to mi selhala chodidla, a teď jsem měl v plánu běžet 33 km dlouhý trailový běh, který byl opět zrušen/přesunut kvůli covidu.


6. Co ti mushing přináší? Jaké v něm máš cíle?

Mushing mi přináší radost ze společné aktivity člověka se psem. Můj jediný cíl je zase rozběhat Aicy.


7. Doporučil bys členství v MK Tlapky v tahu a proč? Jsi v něm spokojený?

Já osobně všem doporučuji tréninky našeho klubu. O tom, jestli bych doporučil samotné členství, jsem nikdy nepřemýšlel. Ale myslím si, že si tu každý přijde na své, a to nejen na trénincích, ale i na společných besedách, na kterých je vždy hodně veselo. Takže vlastně bych doporučil i členství v klubu :D

V klubu nejsem spokojený, protože je tu malé mužské zastoupení :D.

- ZE ŽIVOTA -


1. Jaké je tvé povolání současné a vysněné?

V současné době dělám ve stavební firmě jako: projektant, přípravář, rozpočtář, zedník, truhlář, lopata, řidič, správce webových stránek…. Možná by se ještě pár pozic našlo, ale tohle je vše, co mě právě teď napadá :D.


2. Jak vypadá tvůj běžný den?

Jako chaos :D.


3. Věnuješ se i jiným zálibám či koníčkům než mushingu? Jakým?

Hasiči, běh, překážkové závody, fotografování, motorka, paddleboard, jízda na koloběžce, slackline, lyže, snowboard, běžky, ale hlavně borderky :D.


4. Jak jsi se dostal k focení?

V 16 letech jsem si za peníze z brigády koupil svůj první fotoaparát. Byla to „falešná zrcadlovka” a ta mi vystačila 2 roky. Chtěl jsem se posunout ve focení dál, takže jsem si pořídil svoji první zrcadlovku. Focení u mě začalo brát obrátky asi před 5 lety, kdy jsem začal ve větším fotit svatby. Postupně jsem vystřídal několik fotoaparátů a i objektivů a stále fotím a stále fotím.


5. Jaké máš oblíbené jídlo a pití?

Sushi, tatarák a pivo.


6. Jak nebo díky čemu si nejvíce odpočineš?

Já neumím zastavit a odpočívat, většinou toho před sebou valím tolik, že přelítávám od jedné věci k druhé.


7. Co bys poradil případným zájemcům o mushing?

Není na co čekat a doporučuji okamžitě začít!

98 zobrazení

Rubriky:

Facebook

Instagram

YouTube

Nabídka

©2021  Musher klub Tlapky v tahu (oddíl TJ Hostivice, z.s., člen České asociace sleddog sportů a České unie sportu) | Užití veškerého obsahu je bez souhlasu zakázáno.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now